Notice: Undefined variable: site_get_site_languages in /home/link4web/public_html/themes/bussiness/3498759348753/index.php on line 44
MUTLUMİKROP
Bizi Arayın: (0212) 282 10 82 - E-posta: info@mutlumikrop.com     
Notice: Undefined variable: site_get_site_languages in /home/link4web/public_html/themes/bussiness/3498759348753/include/header.php on line 37

Yazarlarımız

Gamze Şanlı Ak
Yazar

2007 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Gamze şanlı Ak, uluslar arası başarılar elde etmiş bir diyetisyendir. ‘’Ankara-İstanbul-İzmir illerinde Çalışan Sağlık Personelinde Obezite Prevelansının Saptaması’’ konulu tezi 2008 yılında Japonya’da gerçekleştirilen 15.Uluslararası Diyetetik Kongresinde (ICD) poster olarak sunulmuştur. Mezuniyetin ardından beş sene boyunca Mezura Klinik’te hem eğitmen, hem araştırmacı, hem çevirmen, hem de yazar olarak çalışmış, farklı yaş gruplarındaki bireylere beslenme danışmanlığı yapmıştır. Mesleğindeki akademik çalışmalarını sürdürmek amacıyla 2009 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayıp, 2012 yılında ‘’Uzman Diyetisyen’’ ünvanını kazanmıştır. Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde ‘’Doktora’’ programına halen devam etmektedir. Türkiye Diyetisyenler Derneği ıstanbul üyesi olan Uzman Diyetisyen Gamze şanlı Ak, Mart 2013’de, ‘Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı’nı kurmuştur. Kliniğinde; kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte-emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra ülkemizin önde gelen kurumlarında çalışanların rutin takipleri, kurumsal danışmanlık ve beslenme koçluğu yapmakta, kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Ayrıca danışanlarıyla sürekli iletişim halinde olduğu ‘Online Diyet Sistemi’ ile ıstanbul dışında ve farklı ülkelerde yaşayan bireylere de hizmet vermektedir. Alanında birçok ulusal ve uluslar arası kongreye, seminere ve eğitime katılmaktadır. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmakta ve tv programlarına katılımı devam etmektedir.

Dr. Alp Sirman
Yazar

Psikolog Dr. Seda Çiftçi Sevil
Yazar

Editörün Seçimi
Yazar

Melisa Mutlu
Yazar

Gamsız Baykuş
Yazar

Dt. Hakan Aksu
Yazar

Naz Karakimseli
Yazar

Bir zaman önce, İstanbul doğumlu, Fransız ekollü ve şimdi iki çocuklu, Evi ve işi Kandilli'de, Olabildiğince saygılı, sevgili, dürüst, medeni, pozitif, güler yüzlü, Gerektiğinde sert ve mesafeli, Sporu, her şeyin sağlıklısını, güzel yemeyi, keyifli içmeyi, hayatı ve insanları seven, sürekli dua ve şükreden Naz...

Ebru Özkeserli
Yazar

Saç tasarım uzmanı Ebru ÖZKESERLİ 2004 yılından bu yana Erdem KIRAMER'de çalışmaya devam ediyor. Erdem Kıramer bünyesinde almış olduğu eğitimler ve kazandığı tecrübe sonrası, 2006 yılında Erdem KIRAMER Anadoluhisarı salonunun yönetici ortağı oldu. Halen bu görevi sürdürmekte. Her yıl yurtdışında gerçekleştirilen çeşitli internasyonel ve ileri seviye akademik çalışmalara katılıyor. Gerek Türkiye'de gerekse de yurt dışında Avrupa kuaförlük sektörünün en uzman ve deneyimli isimleri ile uzun soluklu interaktif çalışmalar yapıyor. Merkezi Londra'da bulunan Vidal Sassoon Academy'de gerçekleştirilen ilkbahar/yaz, sonbahar/kış moda ve saç trendlerinin hazırlandığı çalışmalar içerisinde yer alıyor. Eğitime ve gelişime vermiş olduğu önemi birlikte çalıştığı arkadaşlarınla paylaşarak, salona gelen misafirlere kaliteli hizmeti en üst düzeyde vermeyi hedefliyor. Bununla birlikte Haziran 2013'de Türkiye'de sektörün en yenilikçi markası olan MAKAS'ın artistik direktörlüğünü üstlenerek, yirmi iki yıllık tecrübe, işletme ve mesleki donanımını, genç ve çıkış arayan meslektaşlarınla 'Erdem Kıramer Akademi Eğitim Sistemi' üzerinde çalışmalar yaparak paylaşıyor.

Ayşe Kucuroğlu
Yazar

Tülin Doğruer
Yazar

Dr. Mehmet Murat Beyaz
Yazar

Sedef Karamehmet
Yazar

Duygu Özdemir
Yazar

Yeditepe Üniversitesi Almanca İşletme ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA mezunu Duygu Özdemir, Pazarlama Dünyasının yükselen isimlerinden. mutlumikrop'ta içerisinde bulunduğu kurumsal hayatı da yanına alarak kadınların dünyanın değişim yaşadığı son yıllarda holding ve plaza kültürü içinde geçirdikleri iş günlüğünü kaleme alıyor. ış dünyasındaki tüm gözlemleri ve deneyimlerinin yanı sıra çalışan kadınlar için güzellik, bakım, sağlık, moda gibi konulara da değinerek çalışan bir kadının günlüğünü oluşturuyor. Sizlere bir önerisi var: "Ben kimim?" sorusuna cevap bulun, değerlerinizi belirleyin ve yazın bu arada gülümsemeyi hiç unutmayın.

Mutlu Mikrop

Uzman Klinik Psikolog Gül Yiğit
Yazar

1983 Doğumlu Klinik Psikolog PHD. Gül Yiğit, ilk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra lise eğitimini Avrupa'nın en zor 2 lisesinden biri olan Lyceum Alpinum Zuoz'da ve üniversite eğitimini ABD'de Saint Louis Universitesi Psikoloji bölümünde tamamladı.
Faculte de Medecine Rene Des Cartes’da "Cinsel işlev bozuklukları ve İnfertelite" üzerine uzmanlık yapmıştır,
İstanbul Üniversitesi, Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Geriatri, Obezite ve Yeme Bozuklukları üzerine çalışmalarda bulunmuş,
"Cinsel İşlev Bozukluklarında Kognitif Davranış" ve "Holistik Cinsel Terapileri" uygulamış,
"Sistematik Psikoterapi ve Narratif yaklaşim" ile "Aile ve Evlilik Danışmanlığı" vermekte,
İsviçre’de ve Fransa’da almış olduğu sertifikalardan biri olan "Müzik Terapisi" ile hastalarına farklı bir sistem ile yaklaşmaktadır.

Diyetisyen Selin Şahin
Yazar

İçindeki öğrenme ateşini hep canlı tutmayı, okumayı, kalemini kağıtla buluşturmayı ve hayata karışıp anda olabilmeyi ilke edinmiş biri Selin şahin. Psikoloji, felsefe, tasarım, spor,tabiat, farklı tatlar ve kültürlerle ilgileniyor, üretmeyi ve üretim deviniminin içinde yer almayı seviyor. Üniversite eğitimini "Leptin Direnci ve ınsülin" alanında yazdığı tez ile tamamlamış ardından sağlık sektörünün önde gelen gruplarında çalışmaya başlamış. şuanda Sports ınternational Ataköy'de Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı yapıyor. MutluMikrop'ta ise spor yapanlara yönelik beslenme programları, önerileri ve ipuçları paylaşıyor olacak. Hastalarına ve danışmanlarına Beslenme Programı hazırlarken onlara: ''Gülümse. Önce aynada gördüğün siluete. Nefes al. Hayatı hisset. Kendini yaşa. Kalori hesabını yapmak benim işim yaşam tarzını değiştirmek sizin.'' mottosunu aşılıyor.

Burcu Pinto: Nerede, Ne Yenir?
Yazar

Burcu Pinto, 4 sene İsviçre'de Cesar Ritz & International College of Hospitality Administration'da eğitim gördükten sonra ıstanbul'un çeşitli 5 yıldızlı otellerinde deneyim kazandı. Daha sonra Nişantaşı'nda Cook Book yemek kursları merkezini açıp 9 sene bilgilerini yemek severler ile paylaştı. Birkaç sene Koç Üniversitesi'nde hem üniversite öğrencilerine hem de tatil programı esnasına küçüklere yemek kursu veren Burcu aynı zamanda Cook Book Style Yemek Kitabının yazarı.

Hale Taşgın
Yazar

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. 2003 yılına kadar Alman Hastanesi endokrin ve metabolizma bölümünde klinik diyetisyen olarak çalışmıştır. 2003-2014 yılları arasında ıntermed Tıp Merkezinde anti-aging, diabet ve kilo kontrolü ile ilgili çalışmalarda bulunmuştur. 2003 -2011 yılları arasında Hillside spor merkezinde sporculara beslenme danışmanlığında bulunmuştur. 2014 yılından itibaren Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesinde beslenme ve diyet uzmanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. 2010 yılının ocak ayından beri Olimpik Akademi yüzme okulunun beslenme danışmanlığını da yürütmektedir. Ayrıca diyaliz merkezlerinde konsultan diyet uzmanı olarak görev yapan Hale Taşgın, yurtiçi ve yurtdışı başta olmak üzere birçok sempozyum ve kongreye katılmıştır. Sağlık dergilerinde sürekli olarak makaleleri yayınlanan Hale Taşgın, Anti-aging Derneği,obezite,beslenme ve diyabet derneği üyesi ayrıca Türkiye diyetisyenler derneği yönetim kurulu üyesidir.

Özden Bölükbaşı
Yazar

1973 Sydney – Avustralya doğumlu. Yoga Métrique Consulting kurucusu, Yoga eğitmeni ve Yoga köşe yazarı. Bir dergide Kurumsal ıletişim Müdürü. 8 yaşında tenisle başlayan spor hayatı onu spor bağımlısı yapmış. Sağlıklı beslenme ve spor hayatının bir parçası. Yoga, ağırlıklı fitnes, crossfit ve Muay Thai boxing yapıyor. Bir kız çoçuğu annesi.

Ebe Arzu Çulha
Yazar

1978 yılında 17 Aralık günü doğal bir doğumla evinde dünyaya gelen Arzu Atar'ın, ailesindeki tüm kadınların doğum destekçisi ve ebe olarak doğumlarda bulunmaları, doğumun hayatın doğal ve normal bir parçası olduğunu içgüdüsel olarak öğrenmesini sağlamış. 1997 yılında Ebelik okulundan mezun olan, sonrasında bir süre ebe olarak görev yapmasının ardından ıstanbul’da A sınıfı hastanelerde Kadın Doğum, Bebek Odası ve Yeni Doğan Yoğun Bakımında çalışarak aileler ve dünyaya gözlerini yeni açan bebeklerle ilgilenmiş. Özel bir firma ile geliştirdiği ev ziyaretleri programından sonrasını ise kendisi şu sözlerle anlatıyor: "2003 yılında katıldığım ‘Lamaze’ ile doğuma hazırlık semineri, aklımın bir köşesinde kaldı. Daha sonra kadınların niye doğumlarda yalnız olduklarını, doğumların niye değiştiğini sorgulamaya başladım. ıçimdeki sese gönül verip anne adaylarına hamilelikte, doğumlarında destek olmak ve doğum sonrası endişelerini en aza indirebilmek için bu konularda kendimi geliştirmeye karar verdim." Bu zamana kadar edindiği bilgi ve tecrübelerini yazarak, gördüklerini fotoğraflayarak bizlerle paylaşmaya devam ediyor...

Begüm Ayangil
Yazar

Begüm AYANGiL, 1988 ıstanbul Doğumlu. Maltepe ve Gazi Üniversite’sindeki öğrenimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine tamamladıktan sonra Enka Okullarında anaokulu sınıf öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Psikoloji ve eğitim üzerine çalışmalarına devam ederken 2006 da bedeni rahatlatma, aklı sakinleştirme ve stresi azaltmak için yogaya gönül vermiş, evde yoga çalışmalarına başlamıştır. Çevresindekilere yogayı öğretmek ve fayda sağlamak için Dünyanın Tek Yoga Üniversitesi olan Swami Vivekananda Yoga Üniversitesinden mezun olmuştur. Bir çok Özel ve Devlet Okullarına halen daha eğitim vermekte ve çocuklarla yoga çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda bir çok oyun gruplarında, çocuk atölyelerinde, çocuklarla ÇOCUK YOGASI ve OYUNLARI çalışmaları yapmaktadır. Bununla beraber, ıstanbul'da, Ayvalık'ta, Erzincan'da ve Bodrum'da olmak üzere Türkiye'nin bir çok şehrindeki festivallerde çocuklar ve yetişkinlerle çalışmıştır. Ankara Rotaract Kulübü’nde 2009-2011 yılları arasında komite başkanlığı görevini yapmıştır. 2006 yılında Ankara TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çeşitli yaş gubundaki çocuklarla çalışmalarını yürütmüştür. şehir içi ve dışında eğitim kurumlarına ve çeşitli klüplere konferans, seminer ve eğitimler vermiştir. AYANGıL, şehir hayatının stresini bedeninden ve aklından uzaklaştırmayı, çevresindekilere daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve özellikle bedenini daha dinç tutmayı hedefleyen bireylere Hatha Yoga, Çocuk Yogası, Göz Yogası(Tratak), Döngüsel meditasyon, şifa Meditasyonu, Pranayama (Nefes Çalışmaları),Hamile Yogası, Aqua Yoga, ıleri Yaş Yogası derslerini GRUP ve BıREYSEL olarak vermektedir.

Serra Gören
Yazar

Gökçe Acar Dayani-Fard
Yazar

Sunshine
Yazar

Dünyadaki en son güzellik ve fitness trendlerini Sunshine'dan öğrenin!

Zeliha Güldemir Peri
Yazar

Kendini okumaya adamış, doğma büyüme Ankaralı olmama rağmen artık ıstanbul’a yerleşmiş bir göçmen kızı olan Zeliha kendini "Uzak Doğu hastası, akrep burcu kadını, kitap okumayı, film, dizi izlemeyi, fotoğraf çekmeyi seven, kozmetik delisi, tango hastası, hayvansever, arkadaşlarına düşkün, yemek yapmayı sanat edinmiş bir hayalperest" olarak özetliyor. Peri TV bloğunun sahibi. 

Dr. Dinçer Sertkaya
Yazar

Sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayatın bir parçası olarak benimsemiş, tam bir adrenalin tutkunu Dr.Dinçer Sertkaya… Yüzme, koşu, bisiklet, dağcılık, orienteering, macera yarışları, snowboard, kiteboard en çok sevdiği sporlar. Spor ve beslenme ile ilgili klasik bilgileri, teknolojideki son gelişmeleri, yeni trendleri sizler için inceleyip, deneyimlerini Mutlu Mikrop’ta sizlerle paylaşacak. Diyetisyen ve kişisel antrenörlerinizden alacağınız bilgiler gibi, Dr.Dinçer Sertkaya’nın sağlıklı beslenme ve spor hakkında doğru bilinen yanlışları akıcı bir dille, akılda kalacak şekilde birer birer açıklayacağı yazılarında kendinize pay çıkaracağınız pek çok şey bulacaksınız. Bu yazılarda her şey tam da sizin istediğiniz gibi, ihtiyaçlarınız için gerektiği kadar. Çünkü o temel bilgileri günlük hayata entegre etmeyi bilen ve sizi sizden çok düşünen biri. Evinizde, iş yerinizde, dahası günlük hayatınızın her aşamasına kolaylıkla entegre edebileceğiniz egzersiz programlarıyla sportif yaşam koçunuz olacak. Sizlerle birlikte yıllara meydan okumaya ve fazla kilolara savaş açmaya hazır.

Psikolog Eda Gökduman
Yazar

Fatoş Altınbaş Sarıgül
Yazar

Alara Malaz
Yazar

Jülide Öztürk
Yazar

11 yaşında okuduğum bir psikoloji kitabı hayatımın dönüm anlarından biriydi. ışte o an,insanları derinden incelemeye; görünenin ötesinde görünmeyenin daha önemli ve anlamlı olduğuna karar verdim. ınsanların iç dünyalarını anlamaya,algılamaya çalışmak hayatımın önemli bir parçası haline gelmişti. Üstelik bununla da kalmayıp öğrendiğim tüm bilgileri ailemle, arkadaşlarımla, öğretmenlerimle, hatta bazen sokakta hiç tanımadığım insanlarla paylaşmaya başladım. Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’ de markalaşmış bazı şirketlerde yöneticilik yaptım. ınsanlarla çok farklı ve derin düzeyde iletişim kurduğumun hep farkındaydım. Bir gün işimde artık mutlu olmadığımı farkettim.Yani “puzzle’ın içinde doğru yerde olmadığımı”! Hemen bavulumu toplayıp ıstanbul’a yerleştim. ıçimdeki bu potansiyeli aktive etmek ve profesyonel anlamda kullanmak için kişisel gelişim dünyasında tanınmış isimlerden eğitimler aldım. ışe önce kendi hayatımı değiştirip dönüştürerek başladım. Çünkü kendi bilincimi değiştirmeden ve farkındalığımı arttırmadan hiçkimseye faydalı olamayacağımın bilincindeydim. Geçmişteki korku, kaygı, öfke, güvensizlik, maddi-manevi bağımlılık gibi varlığımı ruhsal boyutta tehdit eden ve yaşamdan keyif almamı engelleyen birçok negatif duygu, düşünce ve inanç kalıplarımı dönüştürdüm. 2008 yılından bu yana ise insanlığa faydalı olabilmek adına, Tanrı’ nın bana vermiş olduğu bu muhteşem yeteneği, edindiğim bilgi ve birikimlerle birleştirip çalışmalarıma devam etmekteyim.

Noyan Dülek
Yazar

Nil Şahin Gürhan
Yazar

İlker İnanoğlu
Yazar

Psikolojik Dan. Işık Dondurucu
Yazar

Ecostyle
Yazar